CHŁODNIO - GAROWNIE

wielofunkcyjne urządzenia służące do schłodzenia / zamrożenia / przetrzymania / rozmrożenia i powtórnego podgarowania, aż do stanu gotowego do wypieku ciasta.

elastyczność produkcji

Szeroki zakres temperaturowy -20 do + 450C umożliwia elastyczność produkcyjną (pełna gama możliwości chłodniczo - grzewczych: garowanie, opóźnienie garowania, wydłużenie garowania, szybkie schładzanie i mrożenie) - regulowana względna wilgotność powietrza do 98

wielozadaniowość

W różnych porach „dnia wypiekowego” urządzenie może być wykorzystane jako urządzenie pełniące wielorakie funkcje od wystudzania poprzez garowanie, przechowywanie produktu, aż po powtórne schłodzenie czy mrożenie.

dostosowane do potrzeb

Realizujemy komory 9,12,15,18,21,24,26 wózkowe i większe w zależności od wymagań klientów.
Jesteśmy w stanie zaadaptować istniejące pomieszczenie na potrzeby chłodnio - garowni.

ZALETY

Ściany rozprężne, które są odpowiedzialne za równomierne rozproawdzenie.i cyrkulację powietrza w całej komorze między wózakmi i kastlami - eliminuje to skórzenie produktów.

Specjalny system łączenia ścian i podłóg (zamki), gwarantuje lepszą ochronę przed wnikaniem wilgoci. Oświetlenie - nowoczesne panele led. Dedykowany dla naszych potrzeb parownik przemysłowy, zasilany za pomocą elektronicznego zaworu rozprężnego, który daje jednorodność chłodzenia/garowania.

Panel dotykowy w j.polskim pozwala na zdefiniowanie aż do 6 kroków każdego etapu i przywoływanie ich w dowlonym momencie

panel sterowania

Wielostopniowe sterowanie wentylatorem wspomaga działanie enzymatyczne, co rozwija smak i objętość produktów.

Chłodnio - garownie

Jesteśmy w stanie wykonać urządzenia w różnych konfiguracjach

Przykłady wykonanych chłodnio-garowni

Dwie niezależne komory z oddzielnymi układami chłodniczymi i sterowaniami, ze wspólną ścianą działową łączącą oba pomieszczenia, pomiędzy którymi zamontowane będą drzwi przesuwne.

Poszczególne urządzenia wyposażone w dwie niezależne wytwornice pary. Ściany w wykonaniu od środka blacha nierdzewna, powierzchnie zewnętrzne w obudowie również nierdzewnej jednak z blachy z „wzorem”. Drzwi i ościeżnice nierdzewne, całość osprzętu odbojnice i pozostałe również w wykonaniu nierdzewnym. W każdej z komór zamontowane po dwie chłodnice, dwie ściany rozprężne wzdłuż dłuższych boków, oświetlenie LED, podłoga w wykonaniu jak ściany z dodatkowym poszyciem z blachy nierdzewnej gr 2,0mm.

1. Wsad: kęsy ciasta
2. Temperatura wsadu:<= +20 C
3. Temperatura w komorze: regulowana w zakresie -15 C- +40 C
4. Wilgotność: regulowana w zakresie do 99%
5. Wykonanie obudowy z płyty z wypełnieniem poliuretanowym gr 80mm wykonane w systemie „camloock” z poszyciem dwustronnym z blachy nierdzewnej
6. Podłoga w wykonaniu jak ściany z dodatkową podłogą z blachy nierdzewnej gr 2mm
7. Drzwi przesuwne 1100x2000mm 1szt
8. Komora umieszczona wewnątrz pomieszczenia osłonięta od zewnętrznych warunków atmosferycznych
9. Długość 4400 mm
10. Szerokość 2400 mm
11. Wysokość 2650 mm
12. Zasilanie: 3f 400V 50Hz 5x2,5mm2 / 9,8 kW
13. Woda: ½’ 3 bar
1. Wsad: kęsy ciasta
2. Temperatura wsadu:<= +20 C
3. Temperatura w komorze: regulowana w zakresie -15 C- +40 C
4. Wilgotność: regulowana w zakresie do 99%
5. Wykonanie obudowy z płyty z wypełnieniem poliuretanowym gr 80mm wykonane w systemie „camloock” z poszyciem dwustronnym z blachy nierdzewnej
6. Podłoga w wykonaniu jak ściany z dodatkową podłogą z blachy nierdzewnej gr 2mm
7. Drzwi przesuwne 1100x2000mm 1 szt Drzwi uchylne 900x2000mm 1 szt
8. Komora umieszczona wewnątrz pomieszczenia osłonięta od zewnętrznych warunków atmosferycznych
9. Długość 5300 mm
10. Szerokość 2400 mm
11. Wysokość 2650 mm
12. Zasilanie: 3f 400V 50Hz 5x2,5mm2 / 11,3 kW
13. Woda: 3/4’ 3 bar

Przykładowe realizacje

Galeria

Komora o wymiarach łącznych 8600x3000mm

podzielonego na 4 części różnej wielkości

Ściany w wykonaniu od środka blacha nierdzewna, powierzchnie zewnętrzne w obudowie również nierdzewnej jednak z blachy z „wzorem”. Drzwi i ościeżnice nierdzewne, całość osprzętu odbojnice i pozostałe również w wykonaniu nierdzewnym. W każdej z komór zamontowane po dwie chłodnice, dwie ściany rozprężne wzdłuż dłuższych boków, oświetlenie LED, podłoga w wykonaniu jak ściany jednak z dodatkowym poszyciem z blachy nierdzewnej gr 2,0mm. Drzwi w wykonaniu z ogrzewaną ościeżnicą zapobiegające przymarzaniu uszczelek

Pomieszczenie 1.

Jako komora chłodnicza do przechowywania produktów z podwieszanym sufitem i dwoma ścianami rozprężnymi umożliwiająca przechowywanie np. Wyrobów cukierniczych bez efektu ich osuszania. Równomierny przepływ powietrza z jego płynna regulacja oraz zastosowanie wytwornicy pary pozwala na utrzymanie w pomieszczeniu zadanych parametrów w postaci temperatury, wilgotności i intensywności studzenia, czy przepływu powietrzaPomieszczenie 2.

Komora mroźnicza do przechowywania produktów wstępnie zamrożonychPomieszczenie 3.

Komora mroźnicza do przechowywania produktów wstępnie zamrożonych:
a./ z podstawowym dostępem do jej wnętrza poprzez drzwi uchylne
b./ z wydzielonym miejscem i zamontowanymi 2 szt małych drzwi (jedne nad drugimi) umożliwiających dostęp do w/w jako do „szafy mroźniczej możliwość załadunku produktów w małej ilości na regale bez konieczności wchodzenia do niej.Pomieszczenie 4.

Komora szokowego studzenia do szybkiego intensywnego wystudzania produktów, które kolejno wędrują do pomieszczeń z poz. 2,3
1. Komora chłodnicza 2300x2800mm(9szt wózków)
2. Komora mroźnicza 2100x2800mm(9sz wózków)
3. Komora mroźnicza 3800x2800mm(pomniejszona o wydzieloną szokówkę) (9szt wózków plus regał z półkami 400x1200mm)
Komora szokowego studzenia 1400x2300mm(2 wózki

Kontakt z doradcą

Wyślij nam namiary aby mógł się z Tobą skontaktować nasz doradca techniczny który przedstawi ofertę.

logo


Informacje przekazane w niniejszym formularzu będą wykorzystane tylko i wyłączenie do kontaktu zwrotnego aby przedstawić ofertę. Dane nie są gromadzone ani przekazywane firmom trzecim.